تاریخچه ورود پنجره دوجداره upvc به بازار جهانی و ایران

7 / 10
از 5 کاربر
« بازگشت به لیست مقالات | یکشنبه 22 فروردین 1395 در ساعت 9 : 17 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

تاریخچه صنعت امروزی ساخت پنجره دو جداره را می توان از سال 1960 در اروپا و کشور صنعتی آلمان دانست. زیرا در این سال تولید پروفیل های upvc در آلمان آغاز شد. 

البته اولین مخترع پنجره های عایق و چند جداره را در کتاب های ثبت اختراع به نام مردی شیشه فروش در شهر نیویورک آمریکا درج نموده اند. ایشان در سال 1865 با توجه به نیاز آن زمان، و جلوگیری کردن از به هدر رفتن حرارت از ساختمان ها، فکر ساخت درب و پنجره های با کیفیت تر و عایق تر نسبت به عبور حرارت افتاد؛ او توانست در آن سال پنجره های دو جداره و سه جداره به همراه عایق کاری مناسب تولید نماید که در آن زمان نسبت به درب ها و پنجره های دارای یک جداره شیشه و قاب ، بسیار قوی تر بوده و حرارت کمی را از خود عبور می دادند.

البته با گذر زمان متخصصین صنعت ساخت درب و پنجره با تست روش های مختلف، در صدد ساخت پنجره هایی با قابلیت عایق بودن بیشتری نسب به صدا و حرارت بودند.

تا اینکه در سال 1960 میلادی متخصصین کشور آلمان با ایجاد پروفیل های pvc و  upvc گامی بزرگی در ساخت درب و پنجره های عایق و یا همان مفهوم پنجره های دو جداره برداشتند. در مقاله " یو پی وی سی چیست " تشریح کاملی درباره پروفیل های upvc برای شما به نگارش آورده ایم.

حال امروزه پنجره های دو جداره با داشتن دو یا سه جداره شیشه و پروفیل عایق و مناسب upvc به عنوان قاب پنجره و همچنین ایجاد فضای خلع در بین جداره های آن، بسیار در برابر حرارت و صدا عایق شده اند.

در کشور عزیزمان ایران نیز در اوایل سال 1381 شرکت های های ترکیه ایی توانستند که این صنعت را وارد بازار ایران نمایند؛ بعد از گذشت چند سال و در اوایل سال 86 بسیاری از تولید کنندگان داخلی توانستند با دانش روز خود اقدام به تولید پروفیل های با کیفیت upvc در ایران نمایند .

تولید پنجره های دو جداره upvc امروزه با حضور تولیدکنندگان خوب داخلی در ایران توانسته است حضور کمپانی های خارجی را در ایران کمرنگ نماید. امیدواریم تولید کنندگان ایرانی صنعت ساخت درب و پنجره بتواند با پیشرفت سریع، حتی دستگاه ها و خط های تولید خود را در ایران ایجاد نمایند.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :