ماده upvc چیست

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست مقالات | ﺳﻪشنبه 9 شهریور 1395 در ساعت 11 : 11 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

اگر بخواهیم ماده upvc را برای شما تشریح نماییم ابتدا بهتر است pvc را توضیح دهیم.

pvc نام نوعی ماده پلاستیکی است که از محصولات صنایع پتروشیمی می باشد. نام کامل این ماده پلی‌ وینیل کلراید ( به انگلیسی:  Polyvinyl chloride ) می باشد. 

پلی‌ وینیل کلراید یا pvc پر ارزش ترین مواد تولیدی صنعت پتروشیمی می باشد؛ زیرا امروزه با توجه به قیمت مناسب تولید آن و همچنین خاصیت انعطاف پذیری بالا، جایگزین بسیاری از مواد و مصالح سنتی ساختمان سازی ( مثل چوب و بتن ) شده است. یکی از برتری های بزرگ pvc نسبت به سایر مواد ساختمان سازی، بازیافت ساده و بهینه و سریع نسبت به سایر مواد می باشد.

ماده پی وی سی و یا بهتر بگوییم هر مولوکل پلی‌ وینیل کلراید ، از سه اتم هیدروژن + دو اتم کربن + یک اتم کلر ، ایجاد شده است. 

حالا با تشریح upvc با توجه به شناخت مختصر با ماده pvc آسان تر می باشد. ماده upvc که اختصار عبارت Unplasticized PolyVinyl Chloride و به معنای پی وی سی غیر پلاستیکی است، ترکیبی از ماده pvc به همراه مقداری مواد جهت سختتر شدن و مقاومتر شدن pvc می باشد. البته بیش از 85 درصد ماده upvc از همان پلی‌ وینیل کلراید تشکیل شده است.

امروزه با توجه به مقاومت بالای مواد upvc  از این ماده در صنعت ساخت و ساز بسیار زیاد بهره برده می شود. و بیشترین استفاده از upvc در صنعت ساخت درب و پنجره دو جداره upvc و همچنین لوله سازی می باشد.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :