پنجره دو جداره آکاردئونی

مدل آکاردئونی در ساخت درب و پنجره ها همانطور که از اسم آن پیداست، از واژه آکاردئون گرفته شده است. آکاردئون نام نوعی ساز است که حتما همه شما آن را در دست بسیاری از نوازندگان خیابانی دیده اید. این ساز با باز و بسته شدن و یک صفحه کلید، تولید موسیقی توسط نوازنده می نماید. سازندگان درب و پنجره نیز با توجه به شباهت سبک باز شدن درب های آکاردئونی و پنجره های آکاردئونی ، نام این ساز را بر روی این مدل از درب ها و پنجره ها قرار دادند.

پنجره های دو جداره آکاردئونی

پنجره-دو-جداره-آکاردئونی

همانگونه که در تعریف بالا گفتیم، برای باز شدن بر روی یک محور جمع شده و در کنار هم قرار می گیرند؛ و برای بسته شدن هم با کشیدن این پنجره upvc بر روی همان محور، به صورت افقی کنار هم قرار می گیرند.

پنجره های یو پی وی سی آکاردئونی بسیار مناسب برای ساختمان هایی می باشد که در حالت باز شدن فضای مناسبی برای حرکت درب و پنجره در فضای اتاق موجود نمیباشد و موانعی در سر راه باز شدن وجود دارد. با این مدل از پنجره دو جداره می توانیم این مشکل را بر طرف نماییم.

البته توجه داشته باشیم از پنجره های upvc آکاردئونی فقط می توان در نمای شیشه ای بالاتر از سه متر بهره برد، و معمولا سازندگان پروفیل های upvc این نوع از درب و پنجره های دو جداره را پایین تر از سفارش 3 متر قبول نمی نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *